PREDAVANJE O HPV ZA STARŠE

Obveščamo vas, da bomo V TOREK, 13.9.2016 ob 17.00 uri na OŠ Tone Okrogar ter v SREDO 21.9.2016 med 17.00 in 18.00 uro na OŠ Ivana Kavčiča, ter OŠ Ivana Skvarče izvedli kratko predstavitev o cepljenju proti HPV za starše 6 razredov.
Za več informacij  o HPV kliknite na spodnji povezavi:

DELAVNICA "PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU Z DEPRESIJO"

VABIMO VAS  NA DELAVNICO

»PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU Z DEPRESIJO«

V SREDO, 14.SEPTEMBRA OB 18.00 URI
V SEJNI SOBI ZD ZAGORJE, 2. nadstropje.

KDO SE LAHKO UDELEŽI?
Osebe z diagnosticirano depresijo in njihovi svojci.

KOLIKO ČASA TRAJA?
Delavnica obsega 4 srečanja, vsako traja 90 minut+1 srečanje individualno.

KAKO SE LAHKO VKLJUČITE V DELAVNICO?
Na delavnico vas lahko napoti vaš osebni zdravnik, referenčna medicinska sestra ali psihiater.

KAJ BOSTE PRIDOBILI/KAKO VAM BO DELAVNICA POMAGALA?
• Spoznali boste osnovne značilnosti depresije, vzroke zanjo ter potek in načine zdravljenja.
• Naučili se boste, kako si lahko pomagate sami in izboljšate svoje počutje.
• Z drugimi boste lahko izmenjali izkušnje in se medsebojno podpirali.

NA DELAVNICO SE JE POTREBNO PRIJAVITI!

PRIJAVA IN DODATNE INFORMACIJE:
040 42 82 99 ali 03 56 55 044
• Zdravstvena.vzgoja@zd-zagorje.si

OPUŠČANJE KAJENJA

Bi radi prenehali kaditi?
Ste večkrat poskušali, pa vam to ni uspelo?
Vključite se v delavnice » DA,OPUŠČAM KAJENJE«, ki potekajo v ZD Zagorje.
Odločite se, izplača se - dobili boste pomoč in podporo.
V program se lahko vključite skupinsko ali individualno.

VABLJENI, V KOLIKOR ŽELITE OPUSTITI KAJENJE ALI O TEM RAZMIŠLJATE.

PRIJAVA IN INFORMACIJE:
tel: 03 56 55 044 ali 040 42 82 99
e-mail: zdravstvena.vzgoja@zd-zagorje.si

SPREMEMBA ORDINACIJSKEGA ČASA OTROŠKI IN ŠOLSKI DISPANZER
Obveščamo Vas, da je z dnem 9.5.2016 spremenjen ordinacijski čas otroškega in šolskega dispanzerja. Spremenjen ordinacijski čas je objavljen na spletni strani Zdravstvenega doma pod zavihkom "Ambulante".
Za več informacij pokličite na številko 03/56-55-045 (otroški dispanzer) ali 03/56-55-073 (šolski dispanzer).
Hvala za razumevanje!

SVETOVNI DAN LEDVIC

Ob SVETOVNEM DNEVU LEVIC
vas v četrtek, 10.marca 2016 vabimo na
ZV TOČKO ZD Zagorje
(1. nadstropje ob dvigalu), kjer bomo
med 12.00-14.00 uro izvajali

MERITVE KRVNEGA TLAKA IN
TESTIRANJE URINA.

Letošnji svetovni dan ledvic poteka pod sloganom : OD OTROŠTVA NAPREJ NA SVOJE LEDVICE GLEJ!

Več o svetovnem dnevu in ledvicah si lahko preberete TUKAJ.

NOVOST! e-recept
Paciente obveščamo, da je v vseh ambulantah družinske medicine z dnem 2.11.2015 v veljavi e-recept. V primeru, da Vam je zdravnik predpisal zdravilo, zanj ne dobite več običajnega zelenega ali belega recepta, temveč se zapis opravi direktno na KZZ (kartico zdravstvenega zavarovanja). Na podlagi KKZ Vam nato v katerikoli lekarni izdajo ustrezno zdravilo.

Splošno o e-receptu
NAMEN: rešitev elektronskega predpisovanja in elektronske izdaje zdravil (eRecept) podpira celoten proces predpisovanja in izdaje zdravil na zelenem in belem receptu, ki se jeprej izvajal v papirni obliki na primarni in sekundarni ravni zdravtsvenih storitev. Podpora pri odločanju in poizvedba o interakcijah med zdravili je narejena kot dodatni del rešitev in je enako implementirana tako za predpisovalce kot za izdajatelje zdravil. Rešitev zdravniku omogoča izdelavo elektronskega recepta, ki je elektronsko podpisan in po varni poti poslan v sistem, od koder ga pridobi farmacevt v lekarni ob izdaji zdravila na zahtevo pacienta.
CILJI PROJEKTA:
 - povečati varnost pacientov in zmanjšanje napak zaradi napačne uporabe zdravil z izboljšano beljivostjo receptov, manjšim številom administrativnih napak.
- poenostaviti postopke za paciente v primerih, ko se recept z upoštevanjem medicinskih smernic lahko izda v odsotnosti pacientam, saj v tem primeru pacientu ne bo potrebno obiskati predpisovalca za prevzem recepta.
- zagotoviti učinkovitejše prepisovanje in uporabo zdravil z upoštevanjem podatkov o predhodno prepisanih in izdanih zdravilih.
- povečati učinkovitost procesa izdaje zdravil znotraj posameznih akterjev in med akterji v zdravstvu, predvsem z zmanjševanjem nepotrebnih stikov in poti.
- zmanjšati administrativne stroške z odpravo uporabe papirnih obrazcev (makup obrazcev, tiskanje v ambulantah, arhiv v lekarnah):
- zagotoviti potrebne podatke za različne analize, vključno z različnimi raziskavami.
UPORABNIKI: zdravniki, farmacevti, pacienti.
Za več informacij obiščite spletno stran: www.ezdrav.si

CEPLJENJE PROTI GRIPI

V ponedeljek dne 12.10.2015 pričnemo v ZD Zagorje cepiti proti sezonski GRIPI. Več..