Zloženka Slovensko združenje za klinično kemijo in laboratorijsko medicino

2. OKTOBER DAN ODPRTIH VRAT

SLOVENSKIH LABORATORIJEV

V torek 2. oktobra med 10. in 11. uro bomo v laboratoriju ZD Zagorje
opravljali brezplačno testiranje:
ii
  - glukoze (krvni sladkor)
  - celokupnega holesterola
  - osnovne analize urina

ii
Ob 12. uri vabljeni na voden ogled laboratorija.

Veselimo se vašega obiska!

ODPRODAJA ORTOPEDSKE OBUTVE V SPECIALIZIRANI PRODAJALNI ZD ZAGORJE

Obveščamo vas, da od petka, 14. 9. 2018, v Specializirani prodajalni Zdravstvenega doma Zagorje poteka odprodaja ortopedske obutve preteklih sezon.
Cene so izjemno ugodne.

SPREMENJEN URNIK
Specializirane prodajalne in izposojevalnice medicinskih pripomočkov

Spoštovani

Obveščamo vas, da bo Specializirana prodajalna in izposojevalnica medicinskih pripomočkov
v času od 01.07. - 31.08. 2018 odprta po naslednjem urniku:

Ponedeljek      8.00 - 16.00
                           Torek                8.00 - 18.00
                           Sreda                8.00 - 16.00

Četrtek             8.00 - 16.00

Petek                8.00 - 16.00

SVETOVNI DAN BREZ TOBAKA 2018 - KAJENJE TOBAKA JE VODILNI VZROK SMRTI ZARADI BOLEZNI SRCA IN OŽILJA
Svetovni dan brez tobaka vsako leto obeležujemo 31. maja. Kajenju tobaka pripisujemo veliko breme bolezni in prezgodnjih smrti, zato na ta dan po vsem svetu opozarjamo na hude posledice uporabe tobaka in spomnimo na ukrepe, ki zmanjšujejo uporabo tobaka in tako varujejo zdravje ljudi. Letošnji dan obeležujemo pod geslom »Tobak in bolezni srca in ožilja« (ang. Tobacco and heart disease). Kajenje in pasivno kajenje (izpostavljenost tobačnemu dimu drugih) sta namreč eden najpomembnejših vzrokov za bolezni srca in ožilja. Le popolna opustitev kajenja lahko pomembno zmanjša tveganje za bolezni srca in ožilja ter druge bolezni, ki jih povzroča tobak.

Več na: www.nijz.si/sl/svetovni-dan-brez-tobaka-2018-kajenje-tobaka-je-vodilni-vzrok-smrti-zaradi-bolezni-srca-in-ozilja

Vir: NIJZ

NOVOST NAROČANJA PACIENTOV!

Z veseljem Vas obveščamo, da smo vzpostavili enostaven sistem elektronskega naročanja v vseh ambulantah družinske medicine in otroško šolskem dispanzerju. Naročanje poteka preko spletne strani zdravstvenega doma Zagorje s klikom na ikono "ambulante". Sistem omogoča naročanje na pregled in naročanje receptov.

Vabljeni k ogledu razpoložljivih terminov.

17. MAJ - SVETOVNI DAN HIPERTENZIJE

Visok krvni tlak ali hipertenzija je kronična bolezen, ki jo spremlja vzdevek "tihi ubijalec", saj se je bolniki pogosto sploh ne zavedajo, nezdravljena pa lahko povzroči zelo resne posledice, kot so srčni ali možganski infarkt ter odpoved srca in ledvic. Po podatkih svetovnega združenja za hipertenzijo ima povišan krvni tlak že vsak četrti, v Sloveniji pa že skoraj vsak drugi odrasel, bolezen pa se vedno pogosteje pojavlja tudi pri mladostnikih. Ob svetovnem dnevu hipertenzije tako strokovnjaki opozarjajo na pomen ozaveščenosti o nevarnosti hipertenzije ter konstantnega spremljanja lastnih vrednosti krvnega tlaka.

V ZD Zagorje bodo ta dan potekale brezplačne meritve krvnega pritiska!

KDAJ: 17. MAJ med 12:00 in 14:00
KJE: Promocijska točka (1. nadstropje)

PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU S TESNOBO
Zdravstveni dom Zagorje v mesecu maju prične z delavnico PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU S TESNOBO. Delavnica je sestavljena iz 4 skupinskih srečanj in 1 individualnega svetovanja. Delavnico bo vodila uni. dipl. psihologinja.

Prvo srečanje bo potekalo 23. maja ob 18:30 v sejni sobi ZD Zagorje.
Na delavnico se je potrebno prijaviti do 21. maja oz. do zapolnitve prostih mest.

Za prijavo in ostale informacije lahko pokličete na 035655044 ali 040289087 (ob ponedeljkih med 12:00 in 19:00, ostale dni v tednu med 7:00 in 14:00) oz. pišete na elektronski naslov: zdravstvena.vzgoja@zd-zagorje.si

Delavnica je brezplačna!

ALI SEM FIT? - PREIZKUS HOJE NA 2 KM

Vabimo vas na PREIZKUS HOJE NA 2 KM, ki bo v sredo 9. maja med 15:00 in 16:00 na Letališču Ruardi (po urejeni stezi).

Preizkus hoje na 2 km je enostaven, natančen, varen in ponovljiv test, na katerem s pomočjo vaših podatkov (spol, starost, telesna masa in višina) ter časa hoje in srčnega utripa izmerimo vaš osebni indeks telesne zmogljivosti. Na podlagi vaših rezultatov vam  svetujemo ustrezno telesno dejavnost ter zdravju prijazno športno vadbo.

Namenjen je  vsem med 20. in 65. letom starosti, ki ste telesno nedejavni ali zmerno telesno dejavni in bi radi preverili svojo telesno zmogljivost. Test lahko opravite večkrat (priporočljivo vsakih 6 mesecev) in tako sledite izboljšanju svoje telesne zmogljivosti.

Udeležba je brezplačna!

EVROPSKI TEDEN CEPLJENJA 23. - 29. APRIL 2018

Evropski in svetovni teden cepljenja letos poteka od 23. do 29. aprila 2018 in izpostavlja
PRAVICO DO CEPLJENJA vsakega posameznika ter odgovornost do družbe, ki jo s cepljenjem izraža.

NIJZ je v akciji Skupaj za zdravje pripravil kratek video o cepljenju, ki si ga lahko ogledate na naslednji povezavi:

PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU Z DEPRESIJO
Zdravstveni dom Zagorje v mesecu aprilu prične z delavnico PODPORA PRI SPOPRIJEMANJU Z DEPRESIJO. Delavnica je sestavljena iz 4 skupinskih srečanj in 1 individualnega svetovanja. Delavnico bo vodila uni. dipl. psihologinja.

Prvo srečanje bo potekalo 25. aprila ob 16:30 v sejni sobi ZD Zagorje.
Na delavnico se je potrebno prijaviti do 19. aprila oz. do zapolnitve prostih mest.

Delavnica je brezplačna!