OPUŠČANJE KAJENJA

Bi radi prenehali kaditi?
Ste večkrat poskušali, pa vam to ni uspelo?
Vključite se v delavnice » DA,OPUŠČAM KAJENJE«, ki potekajo v ZD Zagorje.
Odločite se, izplača se - dobili boste pomoč in podporo.
V program se lahko vključite skupinsko ali individualno.

VABLJENI, V KOLIKOR ŽELITE OPUSTITI KAJENJE ALI O TEM RAZMIŠLJATE.

PRIJAVA IN INFORMACIJE:
tel: 03 56 55 044 ali 040 42 82 99
e-mail: zdravstvena.vzgoja@zd-zagorje.si

SPREMEMBA ORDINACIJSKEGA ČASA OTROŠKI IN ŠOLSKI DISPANZER
Obveščamo Vas, da je z dnem 9.5.2016 spremenjen ordinacijski čas otroškega in šolskega dispanzerja. Spremenjen ordinacijski čas je objavljen na spletni strani Zdravstvenega doma pod zavihkom "Ambulante".
Za več informacij pokličite na številko 03/56-55-045 (otroški dispanzer) ali 03/56-55-073 (šolski dispanzer).
Hvala za razumevanje!

SVETOVNI DAN LEDVIC

Ob SVETOVNEM DNEVU LEVIC
vas v četrtek, 10.marca 2016 vabimo na
ZV TOČKO ZD Zagorje
(1. nadstropje ob dvigalu), kjer bomo
med 12.00-14.00 uro izvajali

MERITVE KRVNEGA TLAKA IN
TESTIRANJE URINA.

Letošnji svetovni dan ledvic poteka pod sloganom : OD OTROŠTVA NAPREJ NA SVOJE LEDVICE GLEJ!

Več o svetovnem dnevu in ledvicah si lahko preberete TUKAJ.

NOVOST! e-recept
Paciente obveščamo, da je v vseh ambulantah družinske medicine z dnem 2.11.2015 v veljavi e-recept. V primeru, da Vam je zdravnik predpisal zdravilo, zanj ne dobite več običajnega zelenega ali belega recepta, temveč se zapis opravi direktno na KZZ (kartico zdravstvenega zavarovanja). Na podlagi KKZ Vam nato v katerikoli lekarni izdajo ustrezno zdravilo.

Splošno o e-receptu
NAMEN: rešitev elektronskega predpisovanja in elektronske izdaje zdravil (eRecept) podpira celoten proces predpisovanja in izdaje zdravil na zelenem in belem receptu, ki se jeprej izvajal v papirni obliki na primarni in sekundarni ravni zdravtsvenih storitev. Podpora pri odločanju in poizvedba o interakcijah med zdravili je narejena kot dodatni del rešitev in je enako implementirana tako za predpisovalce kot za izdajatelje zdravil. Rešitev zdravniku omogoča izdelavo elektronskega recepta, ki je elektronsko podpisan in po varni poti poslan v sistem, od koder ga pridobi farmacevt v lekarni ob izdaji zdravila na zahtevo pacienta.
CILJI PROJEKTA:
 - povečati varnost pacientov in zmanjšanje napak zaradi napačne uporabe zdravil z izboljšano beljivostjo receptov, manjšim številom administrativnih napak.
- poenostaviti postopke za paciente v primerih, ko se recept z upoštevanjem medicinskih smernic lahko izda v odsotnosti pacientam, saj v tem primeru pacientu ne bo potrebno obiskati predpisovalca za prevzem recepta.
- zagotoviti učinkovitejše prepisovanje in uporabo zdravil z upoštevanjem podatkov o predhodno prepisanih in izdanih zdravilih.
- povečati učinkovitost procesa izdaje zdravil znotraj posameznih akterjev in med akterji v zdravstvu, predvsem z zmanjševanjem nepotrebnih stikov in poti.
- zmanjšati administrativne stroške z odpravo uporabe papirnih obrazcev (makup obrazcev, tiskanje v ambulantah, arhiv v lekarnah):
- zagotoviti potrebne podatke za različne analize, vključno z različnimi raziskavami.
UPORABNIKI: zdravniki, farmacevti, pacienti.
Za več informacij obiščite spletno stran: www.ezdrav.si

CEPLJENJE PROTI GRIPI

V ponedeljek dne 12.10.2015 pričnemo v ZD Zagorje cepiti proti sezonski GRIPI. Več..

VABILO NA UVODNI DELAVNICI

ZD ZAGORJE IN ZDRAVSTVENO VZGOJNI CENTER VAS VABI NA UVODNI DELAVNICI:

1. ZDRAV ŽIVLJENSKI SLOG,
KI BO V PONEDELJEK, 7. SEPTEMBRA 2015 ob 17.00 uri.

2. DEJAVNIKI TVEGANJA
KI BO V PONEDELJEK, 21. SEPTEMBER 2015 ob 17.00 uri.

Na uvodnih delavnicah vam bomo skušali svetovati, vam predstaviti dejavnike tveganja in preproste spremembe v načinu življenja, ki lahko obogatijo vaše zdravje.

Vsa predavanja bodo potekala v sejni sobi ZD Zagorje, 2. nadstropje.

Za ostale informacije lahko pokličete na
telefonsko številko: 03 56 55 044 ali 040 42 82 99
med 7-14 h, oziroma pišete na e-mail naslov: zdravstvena.vzgoja@zd-zagorje.si.

Uvodne delavnice lahko obiščete skupaj s partnerjem ali prijateljem/ico.
S seboj prinesite očala, če jih uporabljate in zdravstveno izkaznico.

VESELIMO SE SREČANJA Z VAMI!

NA POHODU SO OSE. KAKO RAVNATI OB PIKU OSE, ČEBELE, SRŠENA!

Če vas je pičila čebela, takoj poiščite želo in ga odstranite. Strup se v kožo absorbira v prvih 20 sekundah, in prej ko boste želo odstranili, prej boste ublažili bolečino in preprečili otečenost.

Žela ne odstranjujte s pinceto ali s stiskanjem, ker boste tako predrli vrečico s strupom in strup se bo razširil še hitreje. Želo boste najlažje izvlekli z nohti.
Uporabite lahko tudi kreditno kartico, če jo imate pri roki.

Osa ali sršen žela ne puščata, zato mesto pika le pravilno oskrbite.

Prizadeti del dobro sperite pod tekočo vodo z milom, osušite in nanj položite mrzel obkladek, da boste zmanjšali bolečino.

Mesto pika nato namažite z antihistaminsko kremo (dobite jo v lekarni brez recepta), ki bo kožo prijetno ohladila in ublažila srbenje.

V primeru nastanka otekline si pomagajte s hladnim obkladkom.

Če se stanje poslabšuje je potrebno poiskati zdravniško pomoč.
Prav tako takoj poiščite zdravniško pomoč v primeru alergijske reakcije, kot je oteženo dihanje ali otečeno grlo in jezik, Ljudje, ki imajo znano alergijo na pike žuželk, imajo pri sebi komplet za prvo pomoč, zato ga ob morebitnem piku takoj uporabite. Če imate predpisano injekcijo adrenalina, jo uporabite takoj, kot vam je naročeno.

V primeru pika v ustno votlino ali predel žrela poskusite mesto pika hladiti od zunaj (hladen obkladek) in od znotraj (srkajte hladno tekočino, ližite kocko ledu) in nemudoma poiščite zdravniško pomoč.

Vir: http://www.aktivni.si/zdravje/kako-ravnati-ob-piku-zuzelke/

PREHRANJEVANJE MED PRIHAJAJOČIMI PRAZNIKI

Med prazniki se zaradi prazničnih dobrot lahko hitro zredimo.
Pomembno je, da se zavedamo, da vsak ...