<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

CEPLJENJE PROTI GRIPI

Spoštovani,

cepljenje proti gripi je v sezoni 2020/2021 za vse zavarovane osebe pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja – torej BREZPLAČNO!

Vse, ki bi se želeli cepiti pozivamo, da se za cepljenje naročijo pri svojem izbranem zdravniku (če je le mogoče preko elektronske pošte) ali po telefonu v času dela ambulante.

Zaradi trenutnih izrednih razmer zaradi virusa COVID-19 razpisujemo tudi izredne termine za cepljenje (5.11., 7.11., 14.11. in 21.11. 2020).

Vsi, ki se boste cepili morate s seboj NUJNO prinesti cepilno knjižico in izpolnjen vprašalnik pred cepljenje, ki ga najdete TUKAJ.

Dodatne informacije o gripi dobite na spodnji povezavi https://www.nijz.si/sl/gripa-0

Direktorica
                                                                 Saša Bajda, mag.jav.upr.

OBČINSKI PREIZKUS HOJE NA 2 KM - ODPADE

OBVESTILO STARŠEM - Priporočila Ministrstva za zdravje

Spoštovani starši,
v nadaljevanju objavljamo navodila, ki vam bodo v pomoč pri ohranjanju zdravja  vaših otrok in pravilnemu ravnanju v primeru bolezni.

- Obvestilo staršem
- Priporočila za odvzem brisa nazofarinksa na SARS-CoV-2 pri otrocih

OBVESTILO-OŠD

ni podpisa k sliki

OTROŠKO ŠOLSKA AMBULANTA III.

Spoštovani,

obveščamo vas, da je s 1.9. 2020 v ZD Zagorje pričela delovati otroško šolska ambulanta III. (nekdanja OŠD Vitasan d.o.o, Izlake), kjer dela zdravnica Irena Drnovšek, dr.med., spec. pediatrije.

ORDINACIJSKI ČAS ambulante za mesec september 2020

Ponedeljek:                     12.30 – 19.30

Torek:                               07.30 – 14.30

Sreda:                               12.30 – 19.30

Četrtek:                            07.30 – 14.30

Petek:                               07.30 – 14.30*

* v petek 11.9.2020 in 25.9.2020 bo ambulanta delala popoldan 12.30 – 19.30

Za dodatne informacije se lahko obrnite na tel. št. 03/56 55 058.

KORONAVIRUS (COVID 19) - POGOSTA VPRAŠANJA IN ODGOVORI

1.      KAJ STORITI V PRIMERU, DA SEM BIL V STIKU S POZITIVNO OSEBO?

-          V primeru, da ste bili v stiku z osebo, ki je pozitivna na COVID-19, ostanete doma in se izogibate nadaljnjim stikom.

-          Oseba, ki sumi, da ima COVID-19, naj pokliče osebnega ali dežurnega zdravnika.

-          Zdravnik se bo po posvetu z lokalnim epidemiologom odločil, ali bris na COVID-19 upravičen.

-          Zdravnik vam bo po telefonu podal nadaljnje informacije.

2.      KDAJ MORAM NA BRIS?

-          Če bo zdravnik odredil bris, vam bo podal podrobne informacije – KJE, KDAJ in KAKO boste obravnavani.

-          Do zdravstvene ustanove se pripeljite z osebnim avtomobilom in ne z javnim potniškim prometom. Nameščeno imejte masko.

-          Posameznik mora ves čas upoštevati higieno kašlja, pred odhodom si mora temeljito umiti in razkužiti roke.

3.      KAJ POMENI SAMOIZOLACIJA?

-          Samoizolacija je ukrep, ki ga odredi zdravnik in pomeni, da oseba ne sme zapuščati doma, ne sme imeti stikov z drugimi osebami ter mora dosledno upoštevati ukrepe za preprečevanje širjenja okužbe. Oseba, ki ni imela vročine, ostane doma 14 dni po tistem, ko so se pojavili prvi bolezenski znaki, oseba z vročino pa 14 dni po koncu vročine.

4.      KDAJ MI PRIPADA BOLNIŠKI STALEŽ?

a)      Izolacija kot razlog začasne odsotnosti od dela:

-          Znaki za COVID-19 + pozitiven bris;

-          Znaki bolezni za COVID-19 + bris ni bil opravljen + prisotnost COVID-19 v družini;

-          Znaki bolezni za COVID-19 + bris ni bil opravljen + prisotnost COVID-19 v skupnosti (npr. na delovnem mestu) + velika verjetnost prenosa.

b)      Okužba na delovnem mestu.

c)      Zdrave osebe v času karantene (plačilo nadomestila s strani delodajalca).

OBVESTILO - TRIAŽNA TOČKA

Spoštovani,

obveščamo vas, da bo triažna točka na glavnem vhodu v ZD Zagorje ob petkih delovala do 15.00 ure. Kasneje bo zdravstveni dom zaprt, kljub temu bo omogočen vstop za vse naročene paciente.

Dežurne ambulante bodo triažo opravljale za svoje paciente. Vhod za naročene paciente v ambulanti za pljučne bolezni bo omogočen skozi stranski vhod pri lekarni. Telefonist bo za morebitne administrativne zadeve prisoten do 20.00 ure. Odvzemi v laboratoriju se bodo izvajali do 15.00 ure.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje!

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

OBVESTILO STARŠEM - Priporočila Ministrstva za zdravje

Spoštovani starši,

- Obvestilo staršem
- Priporočila za odvzem brisa nazofarinksa na SARS-CoV-2 pri otrocih

OBVESTILO-OŠD

OTROŠKO ŠOLSKA AMBULANTA III.

ORDINACIJSKI ČAS ambulante za mesec september 2020

Ponedeljek:                     12.30 – 19.30

Torek:                               07.30 – 14.30

Sreda:                               12.30 – 19.30

Četrtek:                            07.30 – 14.30

Petek:                               07.30 – 14.30*

* v petek 11.9.2020 in 25.9.2020 bo ambulanta delala popoldan 12.30 – 19.30

Za dodatne informacije se lahko obrnite na tel. št. 03/56 55 058.

KORONAVIRUS (COVID 19) - POGOSTA VPRAŠANJA IN ODGOVORI

1.      KAJ STORITI V PRIMERU, DA SEM BIL V STIKU S POZITIVNO OSEBO?

-          Zdravnik vam bo po telefonu podal nadaljnje informacije.

2.      KDAJ MORAM NA BRIS?

3.      KAJ POMENI SAMOIZOLACIJA?

4.      KDAJ MI PRIPADA BOLNIŠKI STALEŽ?

a)      Izolacija kot razlog začasne odsotnosti od dela:

-          Znaki za COVID-19 + pozitiven bris;

b)      Okužba na delovnem mestu.

OBVESTILO-TRIAŽNA TOČKA

Spoštovani,

Zahvaljujemo se vam za razumevanje!

OBVESTILO - TRIAŽNA TOČKA

Spoštovani,
obveščamo vas, da bo danes, 19.6.2020, triažna točka na glavnem vhodu v ZD Zagorje izjemoma delovala le do 15.00 ure.

Vsi pacienti, ki ste naročeni na pregled ali potrebujete nujno medicinsko pomoč, prosimo, da pozvonite in počakate na zaposlenega.
Hvala za razumevanje!